۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اطلاعیه های انجمن » حدیث » مواضع انجمن
  • شناسه : 56
  • 20 اکتبر 2021 - 12:02
  • 607 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : مدیر
  • منبع : روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش
هدف دارالقرآن های آموزش و پرورش، تربیت قرآنی است
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم:

هدف دارالقرآن های آموزش و پرورش، تربیت قرآنی است

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در چهارمین دوره دوسالانه توانمند سازی رؤسا، کارشناسان مسئول و کارشناسان قرآن، عترت و نماز سراسر کشور تصریح کرد: تربیت قرآنی در نظام تعلیم و تربیت هدف دارالقرآن های آموزش و پرورش است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، چهارمین دوره دوسالانه توانمند سازی رؤسا، کارشناسان مسئول و کارشناسان قرآن که به میزبانی این اداره کل از دوشنبه ۲۶ مهرماه ۱۴۰۰ در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد، عصر امروز چهارشنبه ۲۸ مهرماه به پایان رسید.
حجت الاسلام والمسلمین «مهدی اخوان صباغ» رئیس سازمان دارالقرآن الکریم طی سخنانی در جمع رؤسا، کارشناسان مسئول و کارشناسان قرآن، گفت: مراکز دارالقرآن آموزش و پرورش از برکات نظام جمهوری اسلامی است که نگاهی ویژه‌ای به مسائل قرآنی دارد.
وی آموزش قرآن را مقدمه‌ای برای رفتارهای قرآنی دانست و خاطرنشان کرد: در روند آموزش قرآن که شامل قرائت، فهم، تدبر و عمل است، تربیت قرآنی جامعه را در پی خواهد داشت.
اخوان صباغ با بیان اینکه انگیزه لازم در جامعه و نهاد های تربیتی جهت رسیدن به تربیت قرآنی وجود دارد، اظهار داشت: نهاد دارالقرآن کریم کشور و سازمان تبلیغات، آمادگی لازم جهت همکاری با آموزش و پرورش جهت آموزش های مختلف دینی از جمله آموزش قرآن را دارد و این یک سرمایه‌گذاری فرهنگی است.
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم اضافه کرد: مدرک حفظ قرآن در ۱۰ مقطع از یک جزء تا سی جزء صادر خواهد شد و مراکز دارالقرآن آموزش و پرورش مجوز صدور این مدارک را خواهند داشت.
وی افزود: برای این مدارک ۴۲ مزیت پیش بینی شده است که می تواند انگیزه لازم را به دانش آموزان در حفظ قرآن کریم اعطا کند.

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*