۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اطلاعیه های انجمن » مواضع انجمن
  • شناسه : 51
  • 20 اکتبر 2021 - 11:59
  • 534 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : مدیر
  • منبع : روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش
نقش های فاخر و محوری برای ارتباط بین خانه و مدرسه تعریف شده است
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:

نقش های فاخر و محوری برای ارتباط بین خانه و مدرسه تعریف شده است

سید مجتبی هاشمی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از تعیین نقش های محوری و فاخر برای ارتباط بین مدرسه و خانواده در مدارس شهرستان های استان تهران خبر داد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حاشیه جلسه گرامیداشت هفته پیوند اولیاء و مربیان از همکاری اولیاء و مربیان در خصوص گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان و فعالیت های آنان قدردانی کرد.
متن قدردانی به شرح ذیل است:
بی‌تردید وقتی از آموزش و پرورش سخن به میان می‌آید، در کنار عنصر اصلی و دریافت‌کننده خدمات آموزشی و پرورشی که دانش‌آموز است، دو عنصر اصلی ارائه‌ دهنده این خدمات؛ معلم و ولی دانش‌آموز هستند و در همه نظام‌های آموزشی از جمله نظام آموزشی ایران اسلامی، انجمن اولیاء و مربیان حلقه واسط خانه و مدرسه هستند.
انجمن اولیا و مربیان در ایران یکی از قدیمی‌ترین نهادها و بالغ بر ٧٠ سال قدمت دارد و بدیهی است تحقق کارکردهای این انجمن به کیفیت انتخابات و ارتباط این دو نهاد بستگی دارد اما کارکرد آنها از یک مدرسه به مدرسه دیگر متفاوت است و نمی‌شود قضاوت یکسانی درباره همه مدارس کرد.
پیوند اولیاء و مربیان برای نهادینه کردن ارتباط خانه و مدرسه به وجود آمده و در حال حاضر رو به ترقی و توسعه است و در نظام آموزشی نوین نقش‌های محوری، فاخر و در خور شأن برای ارتباط بین این دو نهاد مقدس تعریف شده است.
در این فرصت مغتنم، هفته بزرگداشت پیوند اولیا و مربیان را به اولیاء ارجمند و مربیان بزرگوار در شهرستان های استان تهران تبریک عرض می‌نمایم و از زحمات، همراهی و همسویی والدین گرامی و تعامل آنها با مدارس و مربیان، به ویژه در ایام سخت گذر بیماری کرونا تقدیر و تشکر می نمایم.
امیدوارم در پرتو همکاری و همفکری اولیا و مربیان در مدارس، شاهد شکوفایی و سربلندی فرزندان این مرز و بوم باشیم.
سید مجتبی هاشمی
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*