۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خارج از فقه » گزارشات » گزارشات انجمن
  • شناسه : 48
  • 18 اکتبر 2021 - 11:52
  • 628 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : مدیر
  • منبع : روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش
انجمن اولیاء و مربیان، یک نهاد مدنی قدرتمند است
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع

انجمن اولیاء و مربیان، یک نهاد مدنی قدرتمند است

یوسف بهارلو معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع در نشست گرامیداشت هفته انجمن اولیاء و مربیان؛ خانواده را بازوی قدرتمند آموزش و پرورش عنوان کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در این نشست که با حضور نورعلی عباس پور مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش ‌و‌ پرورش، بهزاد دهنوی رئیس اداره مشاوره دفتر انجمن اولیاء و مربیان و محمد رضا ولی زاده رئیس اداره توسعه انجمن های اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش، رئیس کارشناسان مسئول و کارشناسان اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نمایندگان انجمن اولیا و مربیان مدارس شهرستان های استان تهران به صورت حضوری و روسا، کارشناسان مسئول و کارشناسان مناطق و شهرستان ها از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد بر اقناع سازی خانواده ها برای بازگشایی حضوری مدارس در نیمه دوم آبان ماه تاکید کرد.

وی افزود: بعداز تقریبا دو سال از حضور نداشتن دانش آموزان در مدارس آسیب های جدی بر پیکره آموزش و پرورش زده شد که امیدواریم با سیاست های ابلاغی وزارت آموزش و پرورش هر چه سریعتر شاهد بازگشایی حضوری مدارس باشیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: انجمن اولیاء و مربیان یکی از بزرگترین نهادهای مردمی است که عمده فعالیت آموزش و پرورش با آن مرتبط است.

وی مشارکت در مدرسه را حقی برای تک تک خانواده‌ها دانست و تاکید کرد مردم باید از چنین حقی استفاده کنند.

شایان ذکر است با هدف تقویت بنیان خانواده و کمک به افزایش سطح توانایی و مهارت‌های خانواده در ایفای نقش تربیتی متناسب با اقتضائات جامعه، دفتر انجمن اولیا و مربیان  وزارت آموزش و پرورش، روزشمار هفته پیوند اولیا و مربیان سال تحصیلی۱۴۰۱- ۱۴۰۰ را با شعار «همراهی با اولیا، همکاری با مربیان»، اعلام کرد.

بر این اساس، شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ روز «اولیا و مربیان؛ بازگشت به مدرسه»، یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ روز  «اولیا و مربیان؛ تعالی و تحکیم خانواده» و دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ روز «اولیا و مربیان؛ مدیریت جسم و روان در شرایط کرونا» نامیده شده است.

همچنین سه ‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ روز «اولیا و مربیان؛ هم سویی و وحدت»، چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ روز «اولیا و مربیان؛ ظرفیت‌ها و فرصت‌ها»، پنج‌شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ روز «اولیا و مربیان؛ رسانه‌ها و فناوری های ارتباطی» و جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ روز «اولیا و مربیان؛ اخلاق و معنویت» نام دارد.

هفته پیوند اولیا و مربیان از ۲۴ تا ۳۰ تا مهرماه به‌صورت هماهنگ در مدارس سراسر کشور در حال اجراست.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*